Najlepsze gry RPG dla najmłodszych

Sprawdź najlepsze gry RPG dla najmłodszych

Czym są gry RPG i dlaczego zyskują na coraz to większej popularności? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w tym artykule. Oprócz tego podpowiemy jakie są najlepsze gry RPG dla najmłodszych.

Zacznijmy zatem od rysu historycznego. Gry fabularne czyli z angielskiego RPG – Role Playing Games miały swój początek w latach 70-tych. Pierwszą grę tego typu stworzyli Gary Gygax oraz David Amesonm i nazwali ją Dungeons and Dragons. Jakiś czas później pojawiła się ulepszona wersja o nazwie Advanced Dungeons and Dragons i rozwijała pomysły z pierwowzoru. W stworzonej przez dwóch wspomnianych Panów grze chodziło o zabawę opartą na potędze wyobraźni. Gracze przystępujący do gry wcielają się w różnego rodzaju postacie i razem odgrywają przygody w wyimaginowanym przez siebie świecie. Dodatkowo w grze znajduje się również tak zwany Mistrz Gry który nadzoruje przebieg przygody i steruje graczy na konkretne wydarzenia czy też wątki jakie mogą się pojawić. Gracze mają oczywiście swobodę działania i nie muszą dostosowywać się do tych wskazówek.

Całość rozgrywki w największym stopniu opiera się głównie na rozmowie między graczami i różnego rodzaju mechanikach jakie opisuje podręcznik do danego systemu RPG. W większości wypadków do gry potrzebna jest więc kartka papieru, coś do pisania oraz kilka kostek, które będą odpowiadać za losowy element gry.

Jak zatem widzicie gry RPG to bardzo miły sposób na spędzenie czasu, zwłaszcza dla dzieci które mają bardzo bujną wyobraźnie i chcą ją jeszcze bardziej rozwinąć. Zaprezentujemy zatem teraz kilka gier fabularnych które pomyślane są właśnie z myślą o najmłodszych.

Pierwszą propozycją jest gra o nazwie Dzikuny. Stanowi ona idealne wprowadzenie do świata gier fabularnych. Ma prostą mechanikę a cały podręcznik do rozgrywki to jedynie 8 stron. W wykreowanym świecie postacie starają się dołączyć do dojrzałych Dorosłych i otrzymują w tym zadaniu pomoc od duchów zwierząt podczas gdy lasy i sawanny starają się im w tym przeszkodzić.

Innym prostym systemem jest ,,Pewnego razu”. To w wielkim skrócie prosta gra opierająca się o wymyślaniu historii poprzez patrzenie na różnego rodzaju obrazki. Wszystko opiera się na czystej potędze wyobraźni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top